Навчальний процес

Дошкільна освіта спрямована на :

*забезпечення різнобічного розвитку дитини дитини раннього та дошкільного віку відповідно до її задатків,нахилів,здібностей,  індивідуальних, психічних та фізичних особливостей;

*формування у дітей моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду

Завданням дошкільної освіти є:

*збереження та зміцнення фізичного,психічного і духовного здоров”я дитини;

*виховання у дітей любові до України,шанобливого ставлення до сім”ї та родини, повага до народних традицій та звичаїв, до рідної мови, національних цінностей українського народу,а також цінностей інших націй,свідомого ставлення до себе;

*формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей,набуття нею соціального досвіду;

*виконання умов дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та підготовку дитини до школи;

*здійснення соціально-педагогічного патронату.

Навчально-виховний процес у ЗДО №4 „Берізка”

побудований на таких основних формах організації дітей: спеціально організована навчальна діяльність(заняття), ігри, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька тощо), індивідуальна робота, спостереження,екскурсії , піші переходи,туристичні походи,свята та розваги, гуртки тощо.В залежності від віку дітей, педагогічної мети,матеріально-технічного забезпечення груп,професійної майстерності педагогів,робота з дітьми організовується фронтально,підгрупами чи індивідуально.

Основною формою організованої навчальної діяльності є заняття (тематичні,інтегровані,комплексні,комбіновані,домінантні).В ранному віці заняття триває 10-15 хв.,в молодшому дошкільному віці 15- 20 хв.,в серед- ньому дошкільному віці 20-25 хв., в старшому дошкільному віці 25-30 хв.

Під час складання розкладу занять враховується як вікова періодизація та і домінуюче навантаження на дитину (психічне,фізичне,емоційне), передбачається раціональне чергування видів діяльності (розумова,рухова ).

Організована навчальна діяльність у формі занять планується переважно у першу половину дня.В окремих випадках допускається проведення деяких занять у другу половину дня.Художня праця та інші види діяльності проводяться в другу половину дня.

Створення умов для повноцінного, своєчасного і різнобічного розвитку дитини є основним із основних завдань нашого закладу дошкільної освіти.Саме тому, наш педагогічних колектив приділяє значну увагу постійному вдосконаленню розвивально-предметного середовища.Вдала організація розвивального простору в групових кімнатах стала основою для  захоплюючого, змісновного життя та різнобічного  розвитку вихованців груп.

Облаштовуючи групові кімнати , педагоги прагнуть зробити їх затишними, приємними для перебування дітей.Тому,організовуючи для своїх вихованців життєвий простір в закладі , ми враховуємо його значимість для становлення особистості.

Педагоги дбають про те,щоб через предметно-ігорове середовище максимально розгорталася самостійна творча активність дітей,а  для цього їм надається право вибору.Завдяки цьому кожна дитини живе реальним життям,що грунтується на свідомому ставленні до   однолітків ,дорослих, природи, предметів.

Наш педагогічний колектив дбає щоб діти росли здоровими, розумними, соціально адаптованими до життя.