Консультпункт

Особистість дитини: здоров'я  та  фізичний розвиток

Методист      Корінна Г.О.

Одним зі стратегічних принцпів сучасної системи  дошкільної освіти є принцип оздоровчої спрямованості освітнього процесу.Реалізуючи цей прнцип,необхідно врахувати такі умови:
·         організація життєдіяльності  дітей згідно з вимогам:
-до охорони їхнього життя та здоров'я;
-до забезпечення їхнього фізичного рорзвитку;
-до формування свідомого ставлення до власного здоров'я і здоров'я інших.
·         відповідність змісту  дошкільної освіти  інтересам         та потребам дошкільників;
·         розвиток самоцінних форм активності дітей дошкільного віку;
·         варіативність застосування ефективних профілактичних та фізкультурно-оздоровчих технологій в освітньому процесі;
·         професійна компетентність педагогів.
  Основним завданням,що стоїть перед працівниками ДНЗ, є організація оптимально активної і насищеної позитивними емоціями життєдіяльності дітей.
Тож цілком логічно,що першою в Базовому компоненті дошкільної освіти визначено освітню лінію „Особистість дитини”, яка включає:
·         безпеку життєдіяльності;
·         здоров'я та хвороби;
·         гігієна життєдіяльності;
·         рухова активність та саморегуляція.
Здоров'язбережувальна  комптентність полягає:
·         обізнаність дітей дошкільного віку-
-з будовою свого тіла,гігієнічними навичками;
-з належністю до певної статі;
-з продуктами харчування;
-з основними показниками власного здоров'я,його цінністю.
·         умінні-
-виконувати основні рухи та гімнастичні вправи;
-застосовувати здобуті знання,не зашкоджуючи як власному здоров”ю,так і здоров'ю інших людей.

Формування в дітей ціннісного ставлення до свого здоров'я.
 Незаперечним є факт,що здоров”я дитини є основою її виховання,навчання та розвитку.
Вихователю належить провідна роль у формуванні у дітей дошкільного віку:
·         ціннісного ставлення до власного здоров'я;
·         здоров'язбережувальних умінь і навичок;
·         здатності-
    -свідомого оцінювання власного здоров'я;
    -приймати мотивовані рішення щодо ведення здорового способу
     життя;
 Освітяни дошкільної ланки мають створити оптимальний освітній простір,який сприятиме тому, щоб  ціннісне ставлення
до здоров'я спонукало  дітей вести здоровий спосіб життя,
 Передумовами збереження здоров'я дітей є:
·         готовність колективу ДНЗ  працювати в умовах-
 -поваги до кожної дитини і віри в її досягнення;
 -позитивно- доброзичливих взаємовідносин;
 -врахування базових можливостей кожної дитини і
  результативності  її здобутків;
-поєднання любові з боку дорослих з об'єктивною вимоглиістю;
-надання можливості кожній дитині відчувати себе щасливою;
забезпечення оптимальної реалізації особистісного  потенціалу успішності кожної дитини;
·         застосування особистісно-значущих способів  діяльності;
·         особиста налаштованість працівників ДНЗ і батьків на збереження здоров'я малюків.

Для  Вас , батьки

Тест  „Чи готові ви віддати дитину до школи?”

1.Мені  здається,  що  моя  дитина  навчатиметься  гірше  за  інших  дітей.

2.Я  побоююся, що  моя  дитина  часто  ображатиме  інших  дітей.

3.На мій  погляд,  чотири  уроки  -  це  непомірне  навантаження  на  малюка.

4.Важко  бути  впевненим,  що  вчителі  молодших  класів  добре  розуміють  дітей.

5.Дитина  може  спокійно  вчитися  тільки  в  тому  випадку,  коли  вчителька  -  її рідна  мати.

6.Важко  уявити ,  що  першокласник  може  швидко  навчитися  читати. Писати. Рахувати.

7.Мені  здається,що діти  в цьому  віці  ще  не  здатні  дружити.

8.Боюся  навіть  думати  про те,  що  моя дитина  обходитиметься  без  денного  сну.

9. Моя  дитина  часто  плаче,  коли  до  неї  звертається  доросла  незнайома  людина.

10. Моя  дитина  ніколи  не  ходила  у дитячий  садок  і весь  час  проводила з  матусею.

11. Початкова  школа , на  мою  думку, рідко здатна  навчити  чогось дитину.

12. Я побоююся, що  однокласники  будуть  глузувати  з  моєї  дитини.

13 Мій  малюк значно  слабший за  своїх  однолітків.

14.Боюся,  вчителька  не  зможе  правильно  оцінити  успіхи  кожної  дитини. 15. Моя  дитина  часто  каже: „Мамо, ми  підемо  до  школи  разом!”

Випишіть  свої  твердження  у  таблицю:  якщо  Ви  згодні з  твердженням,  поставте  хрестик,  якщо  не  згодні – залиште  її  порожньою.

І

ІІ

ІІІ

ІV

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

15)

Усього:

А  тепер  підрахуйте, скільки  хрестиків  з”явилося  у  кожному  стовпчику  і  яка  сума.

·             до  4  балів -  це  означає,  що  у  Вас  є  всі  підстави  оптимістично  чекати  1  вересня.  ( Ви  самі  достатньо  готові  до  шкільного  життя  вашої  дитини)4

·          5 -10 балів  -  краще  підготуватися  до  можливих  труднощів  заздалегідь;

·          10  балів  і  більше -  було б  непогано  порадитися  з  практичним  психологом.

А  тепер  звернімо  увагу  на  те,  2  чи  три  хрестика.

І – необхідно  більше  займатися  іграми  і  завданнями , які  розвивають  пам”ять,  увагу,  тонку  моторику.

ІІ – необхідно  звернути  увагу  на те, чи  вміє  ваша дитина  спілкуватися з  іншими  дітьми.

ІІІ – передбачаються  труднощі,  пов”язані  зі здоров”ям  дитини,  але ще є час для  загартування  та  спеціальних  процедур.

ІV – є побоювання  ,  що дитина  не  знайде  контакту  з  учителем,  треба  пограти  з дитиною  в сюжетно-рольові  ігри  за  шкільною  тематикою.

V – дитина  дуже  прив”язана  до  матері, може, краще  віддати  її в  клас  із  малою  наповненістю чи  зовсім  перенести  вступ  до  школи  на  один  рік.

У  будь-якому  випадку  корисно  пограти   з дитиною  у школу.